تعمیر ماشین لباسشویی انواع برندها

ماشین لباس‌شویی

یکی از مهم‌ترین لوازم خانه، ماشین لباسشویی است که وظیفه شستن لباس‌ها را به عهده دارد. این وسیله کاربردی باعث صرفه جویی در وقت، آب و انرژی می‌شود. این وسیله ضروری گاه ممکن است دچار مشکل شود با تعمیر لباسشویی امکان استفاده مجدد آن فراهم می‌شود.

اجزای خارجی ماشین لباسشویی:

 • کلید خاموش/ روشن ماشین لباسشویی:

  این کلید در ماشین لباسشویی‌های جدید بر روی نمایشگر دیجیتال به صورت کلید یا بر روی یک برد الکترونیکی و به صورت لمسی قرار دارد.

اجزای داخلی لباسشویی:

اجزای ماشین لباسشویی

 • میکروسوییچ:

  بعد از روشن کردن لباسشویی اگر درب به درستی بسته شده باشد میکروسوییچ ماشین لباسشویی که یک قفل ایمنی است برای جلوگیری از باز شدن درب لباسشویی، عمل کرده و برق را به شیر الکتریکی وصل می‌کند و آب وارد مخزن می‌شود. اگر این قسمت دچار ایرادی شود با تماس به شرکت فنی آراسیستم از تکنسین‌های مجرب این مجموعه برای تعمیر لباسشویی خود می‌توانید بهره ببرید.

 • شیر برقی:

  ورود آب به داخل لباسشویی توسط این قطعه انجام می‌شود که از اصول اولیه عملکرد رله‌های مغناطیسی پیروی می‌کند. با اتصال برق به بوبین شیر برقی، در داخل آن مغناطیس به وجود می‌آید که اهرم فلزی را به سمت داخل خود جذب می‌کند. با این عمل لاستیک سر اهرم از منفذ شیطانک جدا می‌شود. آب داخل شیر برقی شده و پس از آن به سمت جاپودری هدایت می‌شود.

 • هیدرواستات:

  تنظیم آب مخزن توسط هیدرواستات انجام می‌گیرد و با رسیدن آب به حد مجاز تعیین شده، آبگیری را متوقف می‌کند.

 • المنت:

  وجود المنت برای شستشوی با آب گرم ضروری است زیرا شستن لباس‌ها با آب سرد فایده‌ای ندارد. المنت ماشن لباسشویی از نظر ساختاری بسیار شبیه المنت آبگرمکن برقی است.
  سیم کرم آلومینیوم و یا کرم نیکل را درون خاک چینی قرار می‌دهند و بر روی آن روکش فلزی نصب می‌کنند. قسمت تحتانی مخزن اصلی لباسشویی محل استقرار این المنت است. به دلیل آب بندی المنت با یک قطعه لاستیکی هرگز نباید المنت را در شرایطی که ماشین فاقد آب است برقدار نمود.
  اگر لباس‌های شما تمیز نمی‌شوند ممکن است المنت دستگاه سوخته شده باشد. با تعمیر این قسمت از لباسشویی دوباره می‌توانید از دستگاه خود استفاده کنید.

 • ترموستات لباسشویی:

  وظیفه ترموستات لباس‌شویی جلوگیری از افزایش دمای آب است. صفحه انعکاس حرارت که در ارتباط مستقیم با آب مخزن است با افزایش دمای آب، گرم می‌شود. این گرما را به تیغه‌های غیرهمجنس نیز منعکس می‌کند.
  صفحه‌ای که به گرما حساسیت بیشتری دارد منبسط شده و بر اثر این ازدیاد طول، موجب قطع ارتباط پلاتین‌های داخل ترموستات می‌شود. با قطع ترموستات، المنت، عمل تولید گرما را متوقف می‌کند و دمای آب کاهش می‌یابد. با کاهش دما صفحه به طول اولیه خود می‌رسد و المنت دوباره شروع به گرم کردن آب داخل ماشین لباس‌شویی می‌کند.

 • پمپ تخلیه:

  پمپ تخلیه وظیفه خارج کردن آب از داخل ماشین لباسشویی را دارد. آب توسط یک شیلنگ مخصوص به خروجی فاضلاب هدایت می‌شود.
  نحوه‌ی کار پمپ تخلیه به این گونه است که با اتصال برق سیم پیچ پمپ، میدان مغناطیسی اصلی شکل گرفته و درحلقه‌های اتصال کوتاه مسی، ولتاژ القایی به وجود می‌آید. در این مرحله جریان جاری شده و میدان مغناطیسی جدیدی ایجاد می‌شود.
  روتور تحت تاثیر این دو میدان موجود، به چرخش درآمده و از آنجا که پروانه همزن با آن کوپل شده است، عمل تخلیه آب صورت می‌گیرد.

 • تایمر:

  با استفاده از تایمر تمام برنامه‌های شستشوی ماشین لباسشویی اتوماتیک انجام می‌شود. در اینجا منظور از تایمر، تایمر مکانیکی است. تایمر باعث می‌شود تمام قطعات الکتریکی دیگر ماشین مثل شیر برقی، هیدرواستات و… در زمان مناسب شروع به انجام کار کنند.
  تایمر از دو قسمت موتور تایمر و جعبه اتصالات تشکیل شده است. موتور تایمر بویینی است که با استفاده از برق 220 ولت، میدان مغناطیسی لازم جهت چرخش چرخ دنده‌ها و شافت اصلی را ایجاد می‌کند. بوبین و چرخ دنده‌ها، گشتاور لازم جهت به چرخش درآوردن توپی در میان کنتاکت‌های مربوطه را ایجاد می‌کنند.
  در جعبه اتصالات تمامی فیش‌های متصله به تایمر با توپی در حال گردش درگیر می‌شوند.توپی تایمر مانند استوانه‌ای است که بر روی آن زائده‌هایی طراحی شده است. برخورد هریک از این زائده‌های توپی با یکی از تیغه‌های درون تایمر، باعث ایجاد برقدار شدن یکی از اجزاء الکتریکی ماشین می‌شود. با حرکت محور اصلی تایمر و خارج شدن توپی، زائده مربوطه از تیغه جدا شده و برق آن قطعه الکتریکی قطع خواهد شد.

 • موتور ماشین لباسشویی:

  برای به حرکت در آوردن لباس‌ها در ماشین لباسشویی اتومات نیاز به یک موتور دو سرعته خواهیم داشت. موتور لباسشویی را می‌توان از نوع موتور‌های تک فاز چند سرعته آسنکرون دانست. در دور تند لباسشویی که به منظور آبگیری و خشک نمودن نسبی لباس‌ها است سرعت آن در حدود 800 دور در دقیقه است. حالت کلی موتور آسنکرون با دو سیم پیچ اصلی و کمکی است.

مزیت‌های ماشین لباسشویی در زندگی امروزی غیر قابل چشم پوشی است. با این حال ممکن است لباسشویی شما دچار مشکلاتی شود.تعمیر ماشین لباسشویی LG

در اینجا به چندی از این مشکل‌ها اشاره خواهیم کرد. با این حال تعمیر لباسشویی نیاز به یک متخصص در این زمینه دارد.

 • ممکن است دستگاه برق داشته باشد و چراغ آن نیز روشن باشد ولی هیچ عملی انجام ندهد:

  می‌تواند به دلیل خراب بودن موتور تایمر باشد

 • ممکن است لباسشویی روشن باشد اما عمل آبگیری را انجام ندهد:

 1. در اینجا می‌تواند شیر تغذیه آب نداشته باشد.
 2. فیلتر ورودی شیر الکتریکی کثیف شده باشد.
 3. هیدرواستات خراب شده باشد.
 4. تایمر خراب شده باشد.
 • ممکن است آب داخل مخزن باشد اما ماشین لباسشویی عملیات بعدی را انجام ندهد:

 1. اولین گزینه این اسن که هیدرواستات خراب است.
 2. سیم رابط هیدرواستات به موتور تایمر قطع است.
 3. موتور تایمر خراب است.
 • ممکن است ماشین لباسشویی خاموش باشد ولی آب داخل مخزن باشد:

در این حالت شیر الکتریکی خراب است.

ممکن است شما با دیگر مشکلات رو به رو شوید. برای تعمیر لباسشویی خود، شما نیاز به یک تعمیرکار متخصص خواهید داشت. شرکت آراسیستم با تعمیرکاران حرفه‌ای به راحتی می‌توانند تمامی مشکلات شما را حل نمایند.

برای خرید یک ماشین لباسشویی خوب لازم است به نکاتی دقت کنید. همچنین خواسته‌هایی که دارید را حتما با فروشنده در میان بگذارید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

راهنمای خرید:

تعمیر ماشین لباسشویی

 • صفحه نمایش دیجیتالی:

  ماشین لباسشویی‌هایی که صفحه نمایش بزرگتری دارند وضح بهتری نیز دارند. مدت زمان اتمام شستشو و همچنین خطاهای حین انجام کار را به شما نشان می‌دهند.

 • شستشو با تاخیر:

  این ویژگی به شما کمک می‌کند مدت زمان برنامه شستشو را کنترل کنید و یا با گذاشتن تایمر مشخص، ماشین لباسشویی شستشو لباس‌ها را در زمان که از قبل تعیین کرده‌اید شروع کند.

 • قفل کودک:

  قفل کودک به کودکان شما اجازه نمی‌دهد برنامه‌های تعیین شده شستشو را عوض کنند.

 • برنامه‌های شستشو مختلف ماشین لباس‌شویی:

  برنامه‌های شستشو لباس‌های نخی، لباس‌های پشمی، لباس‌های ورزشی، شستشوی سریع 15 دقیقه‌ای، برنامه اتوکشی آسان و ضد چروک، برنامه آبگیری مجدد، شستشویی آلرژیک، شستشو اقتصادی و…

 • ظرفیت ماشین لباس‌شویی:

  اگر شما خانواده‌ی پرجمعیتی هستید بهتر است مدلی انتخاب کنید که ظرفیت درام آن بیشتر باشد. هرچه ظرفیت درام ماشین لباسشویی بیشتر باشد شما می‌توانید لباس‌های بیشتری را داخل آن بگذارید.

 • کارایی انرژی:

  میزان مصرف انرژی یا همان کارایی لباسشویی مهم‌ترین فاکتور در هنگام خرید است. به برچسب انرژی درج شده روی ماشین لباسشویی دقت کنید. رتبه A بهترین کارایی و بهینه در مصرف انرژی خواهند بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست