all in one

تعمیر سخت افزار لپ تاپ

تعمیر سخت افزار

شرکت آراسیستم با سابقه 25 ساله، جزو اولین شرکت ها درزمینه تعمیرات و فروش قطعات کامپیوتری و لپ تاپ (رایانه) و با تجربه کافی و تیم فنی قوی در خدمت شما مشتریان محترم می باشد. امروزه در هر خانه ایی حداقل یک لپ تاپ یا تبلت موجود است، که نیاز به مراقبت و پشتیبانی دارد.

یک لپ تاپ از بیش از 10 قطعه مهم درست شده که هر کدام وظایف خاصی را انجام داده که در اخر خروجی تصویری میشود که شما آن را مشاهده میکنید، برای هر کسی ممکن است، پیش بیاید که لپ تاپ،  تبلت، موبایل و یا پرینتر خانه اش مشکل پیدا کند. از مشکلات کوچک نرم افزاری تا مشکلات بزرگ سخت افزاری حتی مواردی که دیگر سیستم شما غیر قابل استفاده شود.

راهکار چیست؟ اول از همه باید مشکل را پیدا کنید و مهم اینجاست که یک جایی باشد که با خیال راحت و اعتماد کامل لپ تاپ (نوت بوک)خود را به انجا سپرده تا مشکل پیش آمده حل شود . گروه فوق تخصصی آراسیستم با سابقه 25 ساله در تعمیر و عیب یابی  تمامی قطعات کامپیوتری و لپ تاپ ، تبلت در  انواع برندها در خدمت شما عزیزان می باشد تا با خیال آسوده و کمترین هزینه مشکل شما را حل نماید.

laptop repair

خرابی کیبورد لپ تاپ

کیبورد یک ابزار سخت افزاری در لپ تاپ است که حرکات دست را به دیتای درون صفحه ی نمایشگر تبدیل میکند . این حرکات دست با فشردن دکمه های تعبیه شده بر روی کیبورد و همچنین کابلی که از کیبورد به مادربرد متصل است به دیتا تبدیل میشوند و از طریق همان کابل اتصال کیبورد به مادربرد به صفحه ی نمایشگر منتقل و در صفحه ی نمایشگر رویت می شود به همین دلیل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است .
کیبورد نیز دارای دو مدل ساده و بک لایت دار می باشد . کیبورد های بک لایت دار ، در زیر دکمه هایشان ، لامپ های LED تعبیه شده است که علاوه بر داشتن زیبایی ، سبب دید بهتر دکمه ها در شب می شود . لازم به ذکر است که کیبورد های بک لایت دار ، دارای مادربرد خاصی می باشد که یک جا برای سوکت بک لایت کیبورد نیز تعبیه شده است .

مشکلات کیبورد لپ تاپ

 • از کار افتادن تمامی دکمه های کیبورد .
 • خاموشی لامپ های بک لایت کیبورد .
 • خرابی تعدادی از دکمه های کیبورد .
 • کثیف شدن و گیر کردن آشغال در زیر دکمه های کیبورد .
 •  ریختن مایعات لوچ و مایعاتی که سبب چسبیدن دکمه ی کیبورد به قاب کیبورد می شود ، در آن صورت غیر قابل استفاده می شود .
 • یک سری ایرادات کیبورد نیز ممکن است از سمت مادر برد باشد ،                                                                                                   به گونه ای که کیبورد در واقع سالم است ولی بر روی سیستم به خوبی کار نمیکند که این مشکل را تعمیر کار باید بتواند تشخیص دهد.

خرابی برد لپ تاپ

مهم ترین قسمت الکترونیکی لپ تاپ (نوت بوک)، برد لپ تاپ می باشد، زیرا تمامی قطعات راه های اتصال به یکدیگر را از روی برد دریافت میکنند             و بوجود آمدن کوچکترین مشکل و ایرادی در برد لپ تاپ ، سبب از کار افتادگی سیستم می شود. بر روی برد یک سری قطعات الکترونیکی مانند خازن ، ترانزیستور ، فت ، کریستال و… وجود دارد، که وظیفه ی آنها کنترل جریان ولتاژ و رساندن ولتاژ به تمامی قسمت های اصلی و فرعی می باشد. اگر یکی از این قطعات الکترونیکی به خوبی کار نکند، سیستم وظیفه ی خود را به خوبی انجام نمی دهد و شما در هنگام کار با سیستم خود دچار مشکل میشوید .

از جمله اصلی ترین قطعاتی که بر روی برد لپ تاپ بسیار مهم می باشند .

و کارایی اصلی را بر عهده دارند ، میتوان به CPU ، GPU ، NB و SB اشاره نمود که این چیپ ها در سیستم ها به صورت مختلف طراحی شده اند و ممکن است در بعضی از سیستم ها کارایی دوچیپ در یک چیپ ادغام شود . بهتر است بدانید که برد لپ تاپ بسیار حساس و پیچیده می باشد و کوچکترین خرابکاری سبب از بین رفتن کامل برد لپ تاپ می شود و در نتیجه سیستم شما از بین می رود  در صورت خراب شدن کوچکترین قطعه ی برد، باید سریع در صدد رفع مشکل اقدامی را انجام دهیم که این اقدام شامل تعمیر کردن برد و یا تعویض برد می باشد،  چرا که ممکن است به دیگر قطعات سیستم آسیب جدی و جبران ناپذیری وارد شود  توجه داشته باشید.                                                                                                                                             که در صورت بوجود آمدن کوچکترین مشکلی برای سیستم، بدون دستکاری، لپ تاپ خود را به یک مجموعه ی معتبر فرستاده و اجازه دهید تا مهندسان آن مجموعه مشکل شما را برطرف کنند.

چرا که با کوچکترین دستکاری، سبب بوجود آمدن مشکلی بزرگ می شوید و ممکن است آن مشکل دیگر قابل برطرف کردن نباشد شرکت آرا سیستم با تجربه فراوان و گروه تخصصی تمامی تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری لپ تاپ (نوت بوک) شما را انجام میدهد.

خرابی تاچ پد لپ تاپ (Touchpad)

تاچ پد یا ترک پد یک حسگر لمسی مسطح است، که میتواند حرکت و موقعیت انگشت کاربر را به موقعیت نسبی صفحه ی نمایش تبدیل کند. تاچ پد ها معمولا روی اکثر لپ تاپ ها موجود است و میتواند جایگزین مناسبی برای ماوس باشد . این وسیله ی کوچک که بر روی لپ تاپ (نوت بوک) ها تعبیه شده است، با پیشرفت تکنولوژی پا به عرصه ی مصرف گذاشته است و دارای کاربرد های بسیاری می باشد. به جرات میتوانم بگویم که بیش از نیمی از کسانی که لپ تاپ دارند ، طرز استفاده از تاچ پد ها را نمی دانند . یکی از مهمترین کاربرد های تاچ پد ، دستورات جسچر می باشد که نیمی از افراد درباره ی جسچر اطلاعاتی ندارند .

دلایل خرابی تاچ پد لپ تاپ

 • ضربه خوردن
 • خیس شدن
 • ویروسی شدن سیستم
 • مشکل سخت افزاری و …
  مجموعه ی آراسیستم با شرایط ویژه ای که دارد میتواند تمامی مشکلات سخت افزاری و نرم افزری، لپ تاپ، هارد، تبلت شما را به خوبی هرچه تمام تربرطرف نموده و مطمئن باشید که بهترین خدمات را به شما ارائه میدهد.

all in one

ریختن مایعات روی لپ تاپ

ریختن مایعات روی لپ‌تاپ از سر بی‌احتیاطی، کابوس همه‌ی کاربران است، برخی مواقع این بی‌احتیاطی می‌تواند بر اثر بارش شدید ناگهانی باران هنگام کار با لپ‌تاپ در بیرون از خانه رخ دهد. اگر هنگام بارش باران لپ‌تاپ (نوت بوک) را به حال خود رها کرده باشید، به ‌شدت آسیب خواهد دید. موارد بسیاری از بی‌احتیاطی‌ را می‌توان در این زمینه ذکر کرد؛ اما بهتر است به موضوع اصلی بپردازیم.

بهترین راهکار پیشنهادی ما، پیش‌گیری از چنین کابوس وحشتناکی است؛

اما در برخی از موارد خواسته یا ناخواسته، بی‌احتیاطی خود کاربر یا اطرافیان باعث خیس شدن لپ‌تاپ می‌شود. عقل سلیم حکم می‌کند که لپ‌تاپ خیس، لپ‌تاپ مرده است. اما این لزوما در همه‌ی موارد صحیح نیست؛ به خصوص اگر اندکی بردباری و چند ابزار در اختیار داشته باشید، می‌توان از آسیب دیدگی بیش از حد لپ‌تاپ جلوگیری کرد و آن را دوباره مورد استفاده قرار داد. در ادامه‌ی مقاله، طی ۶ مرحله به آموزش نحوه‌ی پیش‌گیری از آسیب دیدگی بیشتر لپ‌تاپ خواهیم پرداخت.
هیچ تضمینی برای تعمیر لپ‌تاپ آسیب دیده بر اثر ریختن مایعات وجود ندارد. با این حال اگر خواستار انجام قطعی این کار هستید، باید موارد زیر را تهیه کنید.

 • ابزار:

به ‌احتمال زیاد و بسته به لپ‌تاپ مورد استفاده، نیازمند چند پیچ‌گوشتی دوسو و چهارسو در اندازه‌های مختلف خواهید بود. همچنین اگر به مجموعه‌ای از پیچ‌گوشتی‌های ویژه و آلن دسترسی دارید، حتما باید آن‌ها را هم به ابزارهای مورد نیاز در این مقاله اضافه کنید. علاوه بر موارد یادشده، به برخی از انواع اهرم‌ باریک با پهنای کم نیاز خواهید داشت که می‌توان در چاقوی ارتش سوئیس یافت.

 • دمنده‌ی هوا یا هوای فشرده:

این مورد به‌طور معمول برای گردگیری و پاک‌سازی لپ‌تاپ مورد نیاز است. فضای کاری ایمن: منظور از این فضا، محیطی کاملا خشک و تمیز است فضایی بدون فرش و دارای سطوح چوبی یا پلاستیکی برای قرار دادن قطعات سخت‌افزاری.

 • دانه‌های برنج یا بسته‌ی ژل سیلیکا: هر یک از موارد یادشده به جذب رطوبت کمک شایانی خواهد کرد.
 • هیتر:

یک بخاری مخصوص گرم کردن فضای آزاد یا سشوار کافی خواهد بود. اگر دسترسی به چنین موارد ندارید، می‌توانید از گرمای خشک منابع دیگر بهره ببرید.
تمامی این موارد را می‌توانید از ابزارفروشی محل خود تهیه کنید. اما در صورتی که موفق به تهیه‌ی هر کدام از موارد، به‌ خصوص ژل سیلیکا نشدید، می‌توانید از آن صرف نظر کنید. زمان یکی از موارد بسیار مهمی هنگام خیس شدن لوازم الکترونیکی است و نباید از آن غافل شد.

تعمیر باتری لپ تاپ

حقیقت ماجرا این است که چندین عامل و دلیل مختلف می‌توانند منجر به بروز مشکلات باتری دستگاه شما شود. برخی موارد نرم افزاری هستند و در برخی موارد دیگر سخت افزاری بوده و نیاز به تعمیرات بسیار دقیق و نسبتا پیچیده دارند. از دلایل مؤثر در بروز مشکلات باتری میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
• وارد شدن ضربه یا فشار به دستگاه
• تماس دستگاه با آب
• باگ های نرم افزاری
• بروز مشکل در مسیر ارتباط مادربرد و باتری دستگاه در صورت بروز هر گونه مشکل ، دستگاه خود را به تیم مجرب آراسیستم بسپارین تا در کوتاه ترین زمان مشکل دستگاه شما را رفع کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست