تعمیر سخت افزار لپ تاپ

تعمیر سخت افزار لپ تاپ

شرکت آراسیستم با سابقه 25 ساله، جزو اولین شرکت‌ها در زمینه تعمیر و فروش قطعات سخت افزار کامپیوتری و لپ تاپ (رایانه) و با تجربه کافی و تیم فنی قوی در خدمت شما مشتریان محترم می‌باشد. امروزه در هر خانه‌ایی حداقل یک لپ تاپ یا تبلت موجود است، که نیاز به مراقبت و پشتیبانی دارد.

در لپ تاپ بیش از 10 قطعه مهم درست شده که هر کدام وظایف خاصی را انجام داده که در آخر خروجی تصویری می‌شود که شما آن را مشاهده می‌کنید، برای هر کسی ممکن است، پیش بیاید که لپ تاپ،  تبلت، موبایل و یا پرینتر خانه‌اش مشکل پیدا کند. از مشکلات کوچک نرم افزاری تا مشکلات بزرگ سخت افزاری حتی مواردی که دیگر سیستم شما غیر قابل استفاده شود.

راهکار چیست؟ ابتدا باید مشکل را پیدا کنید. بسیار مهم است که لپ تاپ (نوت بوک) خود را به مرکز تخصصی سپرده تا مشکل پیش آمده حل شود. گروه فوق تخصصی آراسیستم با سابقه 25 ساله در تعمیر و عیب یابی تمامی قطعات کامپیوتری، لپ تاپ و تبلت در  انواع برند‌ها در خدمت شما عزیزان می‌باشد تا با خیال آسوده و کمترین هزینه مشکل شما را حل نماید.

تعمیر کیبورد لپ تاپ

خرابی کیبورد لپ تاپ

کیبورد یک ابزار سخت افزار در لپ تاپ است که حرکات دست را به دیتای درون صفحه‌ی نمایشگر تبدیل می‌کند. این حرکات دست با فشردن دکمه‌های تعبیه شده بر روی کیبورد و همچنین کابلی که از کیبورد به مادربرد متصل است به دیتا تبدیل می‌شوند و از طریق همان کابل اتصال کیبورد به مادربرد به صفحه‌ی نمایشگر منتقل و در صفحه‌ی نمایشگر رویت می‌شود. به همین دلیل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است .
کیبورد نیز دارای دو مدل ساده و بک‌لایت‌دار می‌باشد. کیبورد‌های بک‌لایت‌دار، در زیر دکمه‌هایشان، لامپ‌های LED تعبیه شده است که علاوه بر داشتن زیبایی، سبب دید بهتر دکمه‎‌ها در شب می‌شود. لازم به ذکر است که کیبورد‌هایبک‌لایت‌دار، دارای مادربرد خاصی می‌باشد که یک جا برای سوکت بک‌لایت کیبورد نیز تعبیه شده است .

مشکلات کیبورد لپ‌تاپ

تعمیر کیبرد لپ تاپ

 • از کار افتادن تمامی دکمه‌های کیبورد .
 • خاموشی لامپ‌های بک لایت کیبورد .
 • خرابی تعدادی از دکمه‌های کیبورد .
 • کثیف شدن و گیر کردن آشغال در زیر دکمه‌های کیبورد .
 •  ریختن مایعات لوچ و مایعاتی که سبب چسبیدن دکمه‌ی کیبورد به قاب کیبورد می‌شود، در آن صورت سخت افزار غیر قابل استفاده می‌شود .
 • یک سری ایرادات کیبورد نیز ممکن است از سمت مادربرد باشد، به گونه‌ای که کیبورد در واقع سالم است ولی بر روی سیستم به خوبی کار نمی‌کند که این مشکل را تعمیر کار باید بتواند تشخیص دهد.

خرابی برد لپ‌تاپ

مهم‌ترین قسمت الکترونیکی لپ تاپ (نوت بوک)، برد لپ تاپ می‌باشد، زیرا تمامی قطعات راه‌های اتصال به یکدیگر را از روی برد دریافت می‌کنند و بوجود آمدن کوچکترین مشکل و ایرادی در برد لپ تاپ، سبب از کار افتادگی سیستم می‌شود. بر روی برد یک سری قطعات الکترونیکی مانند خازن، ترانزیستور، فت، کریستال و… وجود دارد، که وظیفه‌ی آنها کنترل جریان ولتاژ و رساندن ولتاژ به تمامی قسمت‌های اصلی و فرعی می‌باشد. اگر یکی از این قطعات الکترونیکی به خوبی کار نکند، سیستم وظیفه‌ی خود را به خوبی انجام نمی‌دهد و شما در هنگام کار با سیستم خود دچار مشکل می‌شوید.

اصلی‌ترین قطعات بر روی برد لپ تاپ که بسیار مهم‌اند شامل CPU ، GPU ، NB و SB هستند که این چیپ‌ها در سیستم‌ها به صورت مختلف طراحی شده‌اند و ممکن است در بعضی از سیستم‌ها کارایی دو چیپ در یک چیپ ادغام می‌شود. بهتر است بدانید که برد لپ تاپ بسیار حساس و پیچیده می‌باشد و کوچکترین خرابکاری سبب از بین رفتن کامل برد لپ تاپ می‌شود و در نتیجه سیستم شما از بین می‌رود.

 در صورت خراب شدن کوچکترین قطعه‌ی برد، باید سریع در صدد رفع مشکل، اقدامی را انجام دهید که این اقدام شامل تعمیر کردن برد و یا تعویض برد می‌باشد،  چرا که ممکن است به دیگر قطعات سیستم آسیب جدی و جبران ناپذیری وارد شود. توجه داشته باشید که در صورت بوجود آمدن کوچکترین مشکلی برای سیستم، بدون دستکاری، لپ تاپ خود را به یک مجموعه‌ی معتبر فرستاده و اجازه دهید تا مهندسان آن مجموعه مشکل تعمیر سخت افزار لپ تاپ شما را بر طرف کنند.

زیرا با کوچکترین دستکاری، سبب بوجود آمدن مشکلی بزرگ می‌شوید و ممکن است آن مشکل دیگر قابل برطرف کردن نباشد شرکت آرا سیستم با تجربه فراوان و گروه تخصصی، تمامی تعمیر سخت افزاری و نرم افزاری لپ تاپ (نوت بوک) شما را انجام می‌دهد.

خرابی تاچ پد لپ‌تاپ (Touchpad)

تاچ پد یا ترک پد یک حسگر لمسی مسطح است. این حسگر می‌تواند حرکت و موقعیت انگشت کاربر را به موقعیت نسبی صفحه‌ی نمایش تبدیل کند. تاچ پد‌ها معمولا روی اکثر لپ تاپ‌ها موجود است و می‌تواند جایگزین مناسبی برای ماوس باشد. این وسیله‌ی کوچک که بر روی لپ تاپ (نوت بوک)‌ها تعبیه شده است، با پیشرفت تکنولوژی پا به عرصه‌ی مصرف گذاشته است و دارای کاربرد‌های بسیاری می‌باشد. به جرات میتوان گفت بیش از نیمی از کسانی که لپ تاپ دارند، طرز استفاده از تاچ پد‌ها را نمی‌دانند. یکی از مهمترین کاربرد‌های تاچ پد، دستورات جسچر می‌باشد که نیمی از افراد درباره‌ی جسچر اطلاعاتی ندارند.

دلایل خرابی تاچ پد لپ‌تاپ

تعمیر موس لپ تاپ

 • ضربه خوردن
 • خیس شدن
 • ویروسی شدن سیستم
 • مشکل سخت افزاری و …
  مجموعه‌ی آراسیستم با شرایط ویژه‌ای که دارد می‌تواند تمامی مشکلات سخت افزاری و نرم افزری، لپ تاپ، هارد، تبلت شما را به خوبی هرچه تمام‌تر برطرف نموده و مطمئن باشید که بهترین خدمات را به شما ارائه می‌دهد.

 

 

تعمیر کیبورد اب خورده

ریختن مایعات روی لپ‌تاپ

ریختن مایعات روی لپ‌تاپ از سر بی‌‌احتیاطی، کابوس همه‌ی کاربران است، برخی مواقع این بی‌احتیاطی می‌تواند بر اثر بارش شدید ناگهانی باران هنگام کار با لپ‌تاپ در بیرون از خانه رخ دهد. اگر هنگام بارش باران لپ‌تاپ (نوت بوک) را به حال خود رها کرده باشید، به ‌شدت آسیب خواهد دید.

بهترین راهکار پیشنهادی ما، پیش‌گیری از چنین کابوس وحشتناکی است. اما در برخی از موارد خواسته یا ناخواسته، بی‌احتیاطی خود کاربر یا اطرافیان باعث خیس شدن لپ‌تاپ می‌شود. عقل سلیم حکم می‌کند که لپ‌تاپ خیس، لپ‌تاپ مرده است. اما این لزوما در همه‌ی موارد صحیح نیست؛ به خصوص اگر اندکی بردباری و چند ابزار در اختیار داشته باشید، می‌توان از آسیب دیدگی بیش از حد لپ‌تاپ جلوگیری کرد و آن را دوباره مورد استفاده قرار داد. در ادامه‌ی مقاله، طی ۶ مرحله به آموزش نحوه‌ی پیش‌گیری از آسیب دیدگی بیشتر لپ‌تاپ خواهیم پرداخت.
هیچ تضمینی برای تعمیر لپ‌تاپ آسیب دیده بر اثر ریختن مایعات وجود ندارد. با این حال اگر خواستار انجام قطعی این کار هستید، باید موارد زیر را تهیه کنید:

 • ابزار:

  به ‌احتمال زیاد و بسته به لپ‌تاپ مورد استفاده، نیازمند چند پیچ‌گوشتی دوسو و چهارسو در اندازه‌های مختلف خواهید بود. همچنین اگر به مجموعه‌ای از پیچ‌گوشتی‌های ویژه و آلن دسترسی دارید. حتما باید آن‌ها را هم به ابزارهای مورد نیاز در این مقاله اضافه کنید. علاوه بر موارد یادشده، به برخی از انواع اهرم‌ باریک با پهنای کم نیاز خواهید داشت. که می‌توان در چاقوی ارتش سوئیس یافت.

 • دمنده‌ی هوا یا هوای فشرده:

  این مورد به‌طور معمول برای گردگیری و پاک‌سازی لپ‌تاپ مورد نیاز است. فضای کاری ایمن: منظور از این فضا، محیطی کاملا خشک و تمیز است. فضایی بدون فرش و دارای سطوح چوبی یا پلاستیکی برای قرار دادن قطعات سخت‌افزاری.

 • دانه‌های برنج یا بسته‌ی ژل سیلیکا:

  هر یک از موارد یادشده به جذب رطوبت کمک شایانی خواهد کرد.

 • هیتر:

  یک بخاری مخصوص گرم کردن فضای آزاد یا سشوار کافی خواهد بود. اگر دسترسی به چنین موارد ندارید، می‌توانید از گرمای خشک منابع دیگر بهره ببرید.
  تمامی این موارد را می‌توانید از ابزارفروشی محل خود تهیه کنید. اما در صورتی که موفق به تهیه‌ی هر کدام از موارد، به‌ خصوص ژل سیلیکا نشدید، می‌توانید از آن صرف نظر کنید. زمان یکی از موارد بسیار مهمی هنگام خیس شدن لوازم الکترونیکی است و نباید از آن غافل شد.

تعمیر باتری لپ تاپ

حقیقت ماجرا این است که چندین عامل و دلیل مختلف می‌توانند منجر به بروز مشکلات باتری دستگاه شما شود. برخی موارد نرم افزاری هستند و در برخی موارد دیگر سخت افزاری بوده. نیاز به تعمیرات بسیار دقیق و نسبتا پیچیده دارند. از دلایل مؤثر در بروز مشکلات باتری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • وارد شدن ضربه یا فشار به دستگاه
  • تماس دستگاه با آب
  • باگ‌های نرم افزاری
  • بروز مشکل در مسیر ارتباط مادربرد و باتری دستگاه در صورت بروز هر گونه مشکل ، دستگاه خود را به تیم مجرب آراسیستم بسپارین تا در کوتاه‌ترین زمان مشکل دستگاه شما را رفع کنند.

ریبال چیست؟

ریبال به معنی تعویض تمامی توپ‌های قلع بر روی چیپ BGA است. به منظور استفاده از BGA باید تمامی اتصالات لحیم کاری توپ‌های قلع را نو کنیم. ریبال بر روی مادربرد لپ تاپ‌، کامپیوترها و کنسول‌های بازی انجام می‌شود. چیپ کارت گرافیک نیز با از بین رفتن اتصالات لحیم دچار خرابی می‌شود و باید تعمیر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست