hard drive internal main photo

هارد اینترنال

هارد اینترنال حافظه‌ای است که به صورت دائمی بر روی سیستم شما قرار دارد. هارد تمامی اطلاعات را در خود ذخیره می‌کند. گاهی هارد به دلایلی هیچ یک از وظایف خود را انجام نمی دهد. در این صورت با تعمیر هارد اینترنال تمام مشکلات آن رفع می شود.

برای پردازش داده‌های هارد، ابتدا باید این داده‌ها وارد رم بشوند تا از طریق آن با پردازنده، ارتباط برقرار کنند و پردازش بشوند. این داده‌ها در قالب کد‌های باینری در هارد ذخیره می‌شوند. خواندن این داده‌ها توسط هد انجام می‌شود. زمانی که شما به داده‌ای نیاز داشته باشید، هد روی دیسک جابجا می‌شود تا مکان داده را روی آن پیدا کند. با این حال ممکن است هارد اینترنال آسیب ببیند و اطلاعات آن کاملا پاک شود و یا ناپدید گردد و نیاز به بازیابی اطلاعات داشته باشد.

تعمیر هارد لپ تاپ برند

خرابی هارد اینترنال:

بهتر است بدانید که تمامی هارد‌ها دارای دو مشکل بزرگ می‌باشند، یکی سخت افزاری و دیگری نرم افزاری. بنابراین نیازمند به تعمیر هارد اینترنال می شویم.

 

 

 

 

تعمیر هارد لپ تاپ1مشکل نرم افزاری هارد اینترنال:

این نوع مشکل مربوط به فریمور یا بدسکتور می‌باشد که پس از اصلاح فریمور یا بدسکتور به روش‌های مختلف، این مشکل رفع می‌شود و اطلاعات باز می‌گردد. البته در صورتی که هاردتان دستکاری نشده باشد.

یک مشکل نرم افزاری دیگر نیز وجود دارد که ویروس گروگانگیر نام دارد. عملکرد این ویروس به گونه‌ای است که بر روی اطلاعات شما می‌نشیند و آنها را قفل می‌کند. در بعضی مواقع نام پارتیشن را کد گذاری می‌کند.  در مقابل باز کردن آن از شما درخواست پول می‌کند تا اجازه دهد شما به اطلاعاتتان دسترسی پیدا کنید. در صورتی که با این مشکل مواجه شدید، بدون دستکاری و پرداخت هیچ هزینه‌ای فورا هارد خود را به مجموعه‌ی آراسیستم بفرستید. بگذارید که این مجموعه مشکل شما را برطرف کند.

هار‌دهایی که داخل دستگاه DVR یا کیس کامپیوتر‌های نسل قبل نصب شده‌اند، در اثر خرابی کابل‌های ارتباطی با برد امکان عدم شناسایی هارد را سبب می‌شود. در صورت اطمینان از سلامت کابل در وهله اول باید دید که هارد Detect می‌شود یا نه. اگر هارد Detect شود احتمال اینکه ویندوز خراب شده باشد و باعث بالا نیامدن ویندوز شود. این مورد در هارد‌ لپ تاپ نیز صدق می‌کند که با تعویض ویندوز درست می‌شود. اگر هارد تحت هر شرایطی Detect نکرد مطمئنا هارد مشکل سخت افزاری دارد. با مراجعه به کلینیک تخصصی آراسیستم می‌توانید این مشکل را حل کنید.

جابجایی زیاد، وارد شدن ضربه به هارد و به دستگاه‌های مختلف وصل کردن آن از جمله عوامل خرابی فیزیکی به هارد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست