تعمیر اسکنر

اسکنر:

تعمیر اسکنر اثر انگشتاسکنر یا پویشگر، وسیله‌ای است که به صورت نوری، تصاویر، متون و یا دست نوشته‌ها را اسکن می‌کند و به تصویر دیجیتال تبدیل می‌کند. نخستین اسکنر تصویر، یک اسکنر استوانه‌ای بود که در سال ۱۹۵۷ در ادارهٔ ملی استاندارد در آمریکا به وسیلهٔ تیمی به سرپرستی راسل کیریش ساخته شد. اولین تصویری که با این ماشین اسکن شد، عکس والدن، فرزند ۳ماههٔ کیریش بود که وضوحی برابر ۱۷۶ پیکسل داشت. اسکنرها یکی از انواع دستگاه‌های ورودی هستند. به دلیل کاربردهای وسیع و متفاوتی که دارند، از تنوع و گستردگی بسیاری برخوردارند. اراسیستم جهت تعمیر انواع برندهای اسکنر در خدمت مشتریان عزیز می‌باشد.

برای مثال، اسکنر اثر انگشت و اسکنر چهره و یا حتی انواعی از اسکنرها که برای بررسی مغز و قسمت‌های مختلف بدن مورد استفاده قرار می‌گیرند و نقش به سزایی در شاخهٔ پزشکی دارند. اسکنرهای تصویر نیز، یکی از انواع اسکنرها هستند که برای انتقال تصاویر، متون و یا دست نوشته‌ها به کامپیوتر به منظور ذخیره و یا ویرایش آنها، مورد استفاده قرار می‌گیرند. اسکنر‌ها دارای انواع متفاوتی هستند که از میان آنها، اسکنرهای صفحه تخت (مسطح)، به دلیل قیمت مناسب، کیفیت مطلوب و استفاده‌ی راحت، رایج‌ترین نوع اسکنرها محسوب می‌شوند. ولی انواع دیگر نیز وجود دارند که کمتر شناخته شده‌اند و کاربردهای تخصصی و یا حرفه‌ای دارند.

در این مقاله به طور عمده به معرفی این اسکنرها و انواع آنها می‌پردازیم.

نسل اولیه اسکنرها:

پویشگرها را می‌توان جانشینی برای دستگاه‌های اولیهٔ عکس برداری از مسافت دور دانست. آنها یک سیگنال آنالوگ خطی را از میان خطوط استاندارد تلفن به گیرنده ارسال می‌کردند و به‌طور همزمان، شکل متناسب با آن، روی کاغذ مخصوص چاپ می‌شد. این سیستم بین سال‌های ۱۹۲۰–۱۹۹۰ مورد استفاده بود. تصاویر رنگی نیز به شکل ۳ تصویر مجزای قرمز، سبز، آبی فرستاده می‌شد که البته به دلیل هزینه‌ی بالای ارسال، انتقال تصاویر رنگی به این روش، تنها به مناسبت‌های خاص صورت می‌گرفت. این دستگاه‌ها به تدریج توسعه یافتند و در نهایت به شکلی که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرند درآمدند.

تعمیر اسکنر اثر انگشتچرا اسکنر کار نمی‌کند؟

همانند سایر دستگاه‌ها و ماشین‌های اداری، ممکن است معیوب شود.در صورت بروز مشکل، ابتدا باید از سلامت سخت افزاری  اطمینان حاصل کنید. برای این کار، به نکات زیر توجه داشته باشید:
ابتدا کابل USB  را چک کنید. اکثر مشکلات اسکنر مربوط به کابل اسکنر است. ممکن است از جای خود خارج شده باشد و یا نیاز به تعویض داشته باشد. ایراد در لامپ اسکنر و یا لنز آن، مشکل دیگری است که ممکن است  اتفاق بیفتد.

جهت اطمینان از عملکرد صحیح این قسمت‌ها، چک کردن توسط کارشناس و متخصص تعمیرات اسکنر توصیه می‌شود. (کارشناسان ما می‌توانند راهنمای شما باشند). در صورتی که اسکنر شما از نظر سخت افزاری سالم بود، اقدام به نصب مجدد درایور  نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست