تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ

تعمیر صفحه نمایش لپ تاپتعمیر صفحه نمایش لپ‌تاپ

صفحه نمایش لپ تاپ از ابتدا تا حال دارای پیشرفت‌های غیر قابل تصوری بوده و هر روز این پیشرفت‌ها ادامه دارد. برندهای مختلف سازنده انواع صفحه نمایش در رقابت تنگاتنگ با هم برای رسیدن به بیشترین، بازدهی و کمترین مصرف هستند و در تکاپوی بیشتر تا به تکنولوژی‌های مهم دست یابند. در نگاه اول از نخستین صفحه نمایش‌ها از لامپ‌های پرتوی کاتدی یا CRT استفاده می‌شد. تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ در حال حاضر تنها به دسا افراد متخصص انجام می‌شود.

در طول زمان صفحه نمایش‌‌ها به تکنولوژی LCD رسیدند، این تکنولوژی در بسیاری از لوازم دیجیتالی استفاده می‌شود. با پیشرفت تکنولوژی و اصلاح صفحه نمایش‌ها، به سمتی رفتند که در مصرف انرژی و وضوح تصویر به تکنولوژی LED دست یافتند، در زمان بسیار کوتاه تکنولوژی OLED روانه بازار شد که هم در زمینه کیفیت تصویر و هم مصرف انرژی بسیار پیشرفت کرده و هر روزه منتظر خبرهای جدید از مدل‌ها و تکنولوژی‌های جدید‌تر در این صنعت می‌باشیم.

شرکت آراسیستم با تکنسین‌های مجرب و کار آزموده در تلاش است در کمترین زمان ممکن و حداقل هزینه گامی بزرگ در مشتری مداری برداشته و با داشتن نمایندگی معتبر انواع برند‌های لپ تاپ سعی بر آن دارد مشکلات شما عزیزان را رفع نمایند.

تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ

همیشه یکی از مشکلات و حساسیت‌های استفاده کنندگان از لپ تاپ (نوت بوک) این بوده که صفحه نمایش لپ تاپ دچار مشکل نشود و همیشه تمیز باشد و حتی ضربه کوچک هم به آن نخورد ولی با تمام توجه و مراقبت از صفحه نمایش‌های لپ تاپ باز ممکن است دچار مشکل شود. این مشکل می‌تواند از یک ضربه کوچک به گوشه تصویر گرفته تا برخورد نا خود آگاه یک جسم تیز مانند خودکار و یا …

در کل شرکت‌های سازنده انواع صفحه نمایش این فکر را هم کرده‌اند و همیشه در کنار لوازم جانبی و قطعات مختلف صفحه نمایش‌های خام هم به بازار عرضه می‌نمایند، تا اگر مشکلی پیش آمد بتوان یک صفحه نمایش نو جایگزین صفحه نمایش معیوب نمود.

شرکت آراسیستم در این زمینه یکی از قدیمی ترین‌ها می‌باشد و سابقه درخشان و تجربه فراوانی را در 20 سال سابقه خود به دست آورده و  با وجود اینکه در این چند سال افراد سود جو در تمام دنیا دست به تولید صفحه نمایش‌های تقلبی و غیر استاندارد و غیر اورجینال زده‌اند ولی این شرکت همیشه سعی بر آن داشته تا بهترین و اورجینال‌ترین صفحه نمایش‌ها را تهیه نموده و به دست مشتریان عزیز برساند.

یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که برای این قطعه رخ می‌دهد، عدم روشن شدن آن است. رها شدن ناگهانی، مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری از جمله دلایلی هستند که سبب بروز این اتفاق می‌شوند. روش‌های مختلفی برای عیب‌یابی و تعمیر صفحه نمایش وجود دارد، اما نیاز به افراد متخصص دارد پس بهترین گزینه در صورت بروز چنین مشکلی مراجعه به یکی از مراکز تعمیر لپ تاپ است. در ادامه می‌خواهیم شما را با بیشترین مشکلاتی که ممکن است برای صفحه نمایش‌ها ایجاد شود آشنا نماییم.

 

تعمیر صفحه نمایش برند

عیب یابی صفحه نمایش لپ‌تاپ:

عیب‌یابی اولین اقدام متخصصین قبل از تعویض یا تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ است. در صورتی که صفحه لپتاپ دچار مشکل شود، در نهایت نیاز به تعویض کامل دارد. اما برخی از صدمات نیز مربوط به اسکرین نیستند و باید از روش‌های دیگری حل شوند.

آسیب پیکسل لپ‌تاپ

لپ‌تاپ‌ها برای نمایش دادن تصاویر از هزاران پیکسل استفاده می‌کنند. در صورتی که در یک منطقه از اسکرین تعدادی از پیکسل‌ها آسیب ببینند، کل صفحه دچار مشکل می‌شود و در نتیجه نمی‌توان از دستگاه استفاده کرد. بهترین راه برای رفع این نقص تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ و تعویض آن است.

رنگ مانیتور سفید ثابت باشد یا تغییر رنگ سیاه و سفید

از دیگر مشکلات مانیتور کامپیوترهای شخصی می‌توان به خاموش و روشن شدن صفحه اشاره کرد. علت این اتفاق می‌تواند قطع شدن اینورتر دستگاه باشد. وظیفه اینورتر رساندن انرژی به نور پشت اسکرین است. اما اگر رنگ صفحه لپ‌تاپ سفید ثابت بود، مشکل احتمالا از اتصال نادرست کابل بین مانیتور و برد سیستم است. برای تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ در صورت وجود این مشکل باید لپ‌تاپ باز شود. همچنین از اتصال صحیح کابل‌ها اطمینان پیدا کرد.

نشان دادن تصاویر نامفهوم

از دیگر مشکلات اسکرین لپتاپ‌ها می‌توان به نشان دادن تصویر‌های نامفهوم به صورت خطوط عمودی و افقی اشاره کرد. برای تشخیص این مشکل، لپ‌تاپ باید با کمک یک کابل VGA به مانیتور دیگری متصل شود. در صورتی که تصاویر نامفهوم بر روی مانیتور دوم نیز دیده شد، مشکل از کارت ویدئو است و نیازی به تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ نیست.

وارد شدن آسیب به رم یا نقص در کیبورد

صدمه دیدن RAM یا کثیف بودن آن می‌تواند از دیگر دلایل عدم نشان دادن تصویر در صفحه لپتاپ باشد. برای تشخیص این نقص و اطمینان از عدم خاموش بودن آن ابتدا دستگاه را به شارژ متصل می‌کنند. سپس اگر تغییری در اسکرین رخ نداد، باید باتری جدا شده و سپس پشت رم بررسی شود. اگر لپ‌تاپ همچنان روشن نشد احتمالا مشکل از اتصالات کیبورد است. در صورت وجود این مشکل برای تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ باید کیبورد توسط متخصصین تعویض شود.

شکسته شدن صفحه نمایشگر لپ‌تاپ

از دیگر عواملی که می‌تواند سبب روشن نشدن مانیتور لپتاپ شود، رها شدن و شکسته شدن صفحه نمایشگر است که راهی جز تعویض این قطعه وجود ندارد. تعویض صفحه نمایش لپ تاپ که شکسته شده است به دلیل گران بودن آن بسیار حساس است و نیاز به دقت و مهارت‌های بالا است. در ادامه تمامی مراحل تعمیر LCD لپ‌تاپ را که در مرکز تعمیرات  آراسیستم انجام می‌شود، بررسی می‌کنیم.برای تعویض صفحه نمایش مراحلی را باید انجام  داد که در ادامه به آن می‌پردازیم. به منظور تعویض صفحه نمایش لپتاپ مراحل بسیار مختلفی وجود دارد که عبارتند از:

تعمیر ال سی دی لپ تاپ

 • جدا کردن آداپتور و خارج کردن باتری

  اولین و مهم‌ترین نکته قبل از اقدام به تعمیر و  تعویض صفحه نمایش لپ تاپ، جدا کردن دستگاه از منبع تغذیه و خارج کردن باتری است. از عدم جریان الکتریسیته در دستگاه اطمینان حاصل کنید.

 • جدا کردن پیچ‌های روی صفحه

  مرحله دوم برای تعویض و تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ جدا کردن پیچ‌ها است. پیچ‌های لاستیکی باید با دقت از صفحه جدا شوند تا آسیبی به دیگر سخت‌افزارهای دستگاه وارد نشود.

 • باز کردن پیچ‌های بدنه

  در ادامه برای تعویض صفحه نمایش لپ تاپ باید پیچ‌های بدنه دستگاه نیز با کمک پیچ‌گوشتی باز شوند. بدنه هر لپ‌تاپ بر اساس برند و مدلی که دارند کاملا متفاوت است. این کار حتما باید توسط متخصصین انجام شود.

 • جدا کردن بدنه از نمایشگر

  جدا کردن بدنه از دیگر مراحل تعویض صفحه نمایش لپ تاپ است. این مرحله نیز مانند سایر مراحل باید با دقت انجام شود تا آسیبی به بدنه آن وارد نشود. برای باز کردن پیچ‌های کار در مرکز تعمیرات از پیچ‌گوشتی‌های پهن استفاده می‌شود.

 • قطع اتصال کابل‌های متصل به صفحه نمایشگر

  جدا کردن کابل‌های پشت نمایشگر مرحله پنجم تعویض صفحه نمایش لپ تاپ است. روش انجام این مرحله نیز با توجه به مدل و برند لپتاپ انجام می‌شود. برای جدا کردن کابل پشت صفحه باید ابتدا نوار و سپس کانکتور جدا شود.

 • جدا کردن صفحه لپ تاپ

  در ششمین مرحله از تعویض صفحه نمایش لپ تاپ، باید صفحه نمایشگر را از قاب فلزی دستگاه خارج کرد. متخصصین برای انجام این کار نمایشگر را به سمت جلو شیب می‌دهند. با دقت آن را از قاب جدا می‌کنند.

 • برچسب روی نمایشگر با برچسب شماره و مدل دستگاه مطابق باشد

  هفتمین مرحله تعویض و تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ، تهیه یک نمایشگر جدید مطابق با مدل لپ‌تاپ است. برای تشخیص این مطابقت، افراد تعمیرکار باید شماره نمایشگر جدید را بر اساس شماره و برچسب مدل کامپیوترهای شخصی استفاده کنند.

 • قرار دادن نمایشگر جدید

  برای تعویض صفحه نمایش لپ تاپ نمایشگر جدید، در قاب فلزی دستگاه قرار می‌گیرد و سپس به کمک پیچ‌هایی که در ابتدا از قاب جدا شده‌اند، بسته می‌شود.

 • اتصال دوباره کابل‌ها به نمایشگر جدید

  اتصال دوباره کابل‌ها به اسکرین از دیگر مراحل تعویض صفحه نمایش لپ تاپ است. در هنگام اتصال کابل‌ها باید تمام نکات ایمنی رعایت شود تا در هنگام روشن کردن دستگاه شخص با مشکلی مواجه نشود.

 • قرار دادن باتری در دستگاه و اتصال شارژر به برق

  در ادامه تعویض صفحه نمایش لپ تاپ، متخصصان قبل از آنکه اقدام به بستن قاب دستگاه کنند، باید برای اطمینان از روشن شدن مانیتور، باتری را داخل دستگاه قرار دهند و لپ تاپ را به منبع تغذیه متصل و نمایشگر جدید را امتحان کنند.

 • بررسی سلامت صفحه نمایش

  بررسی سلامت مانیتور جدید از مهم‌ترین کارها بعد از تعویض و تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ است. صفحه جدید باید کاملا شفاف باشد و هیچ شکافی روی آن وجود نداشته باشد. برای این کار می‌توان روی دسکتاپ کلیک یا در مرورگر شروع به تایپ کرد.

 • بستن بدنه به نمایشگر جدید

  بعد از انجام تمامی مراحل تعویض صفحه نمایش لپ تاپ، باید بدنه دستگاه را با کمک پیچ‌های باز شده مجددا بست.

تعمیر و تعویض LCD لپ‌تاپ

امروزه تمامی برندهای معتبر ساخت صفحه نمایش در تلاش هستند تا بهترین کیفیت تصویر و بالاترین کنتراست رنگ را داشته و در عین حال کمترین میزان انرژی را مصرف نماید. در این قسمت در مورد مشکلات پیش رو برای صفحه نمایش‌های LCD را با هم برسی می‌نماییم.

مشکل تصویر در سیستم‌هایی که دارای LCD می‌باشند را معمولا می‌توان به سه قسمت تقسیم بندی کرد:

 1. مشکل می‌تواند از هایولتاژ باشد(سیستم‌های قدیمی).
 2. مشکل می‌تواند از خود LCD باشد.
 3. مشکل می‌تواند از گرافیک سیستم در صورت وجود و در صورت عدم وجود از NB باشد .در بیشتر مواقع حدود 75% مشکلات می‌تواند از همین 3 مورد بالا باشد.

مشکلات دیگر در صفحه نمایش LCD

مشکلات متعددی ممکن است برای صفحه نمایش پدید آید. از یک نوسان برق گرفته تا یک هایولتاژ و یا حتی چیپ گرافیک دستگاه باشد، در این صورت باید دستگاه در یک مرکز معتبر بازدید شود و تکنسین‌های آراسیستم در این راستا به شما کمک می‌نمایند تا با هزینه بسیار پایین مشکل صفحه نمایش شما حل شود.

در موارد دیگر می‌توان به پیکسل سوختگی و کم شدن نور پیکسل اشاره کرد. شاید در اوایل زیاد برای شما دردسر ایجاد نکند ولی به مرور پیکسل‌های سوخته بیشتر شده و شما را مجاب می‌کند تا لپ تاپ خود را به دست تعمیرکاران بسپارید تا مشکل تصویر نمایش شما را حل نمایند. شرکت آرا سیستم با تجربه فراوان در این زمینه می‌تواند بهترین گزینه برای تعمیر لپ تاپ شما باشد.

تعمیر صفحه نمایش ال سی دی لپ تاپ برند

راه‌های پیشگیری از آسیب دیدن LCD لپ‌تاپ

در این قسمت مجموعه آراسیستم چند نکته مهم را بازگو می‌نماید تا با رعایت این نکات کمترین آسیب دیدگی صفحه‌نمایش شما به 0% می‌رسد. یکی از مهم‌ترین مسائل در سالم ماندن و طول عمر زیاد نحوه نگهداری لپ تاپ و بخصوص صفحه نمایش آن می‌باشد. برای جابجایی لپ‌تاپ حتما از کیف و کوله مخصوص حمل لپ‌تاپ استفاده نمایید. تا کمترین فشار و آسیب به دستگاه شما وارد شود.

نکته مهم ! تا جای ممکن سعی کنید لپ تاپ را جابه جا نکنید. در مواقع ضروری و با کیف مخصوص آن را حمل نمایید.

یکی دیگر از مشکلات که برای صفحه نمایش ممکن است پیش بیاید نوسان برق و بالا پایین شدن ولتاژ می‌باشد. با استفاده از نوسان گیر‌های استاندارد این مشکل را به حداقل برسانید.

شما مشتریان عزیز در صورت نیاز به دریافت تخصصی‌ترین خدمات مرتبط با تعمیر و تعویض ال سی دی لپ تاپ می‌توانید به شرکت آراسیستم مراجعه نمایید تا کارشناسان این بخش مشکل صفحه نمایش لپ تاپ شما را بعد از بررسی مشکل اصلی آن را پیدا نموده و بعد از اطلاع رسانی و برآورد هزینه نسبت به تعمیر و یا تعویض آن اقدام نمایند.

به طور معمول تشخیص اینکه ال سی دی لپ تاپ نیاز به تعویض کامل یا تعمیر  جزئی دارد، با استفاده از یک مانیتور خارجی صورت می گیرد. برای این کار می‌توان  لپ‌تاپ را به یک مانیتور بیرونی از طریق پورت VGA لپ تاپ وصل کرد. اگر لپ تاپ روشن شد و مانیتور وصل شده به آن روشن شد یعنی مشکل تنها مربوط به صفحه نمایش است و باید تعویض شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست