شارژر لپ تاپ

شارژر لپ تاپ

یکی از مشکلات لپ تاپ خرابی شارژر آن است. خرابی شارژر لپ تاپ ممکن است به ظاهر ساده باشد، ولی می‌تواند سبب بروز مشکلات جدی تری در لپ تاپ شما شود و حتی ممکن است به سوختن یک قطعه‌ی مهم در برد لپ تاپ شما منجر شود.

به دلیل آنکه تنها دستگاه‌های لپ تاپ از شارژرش ورودی برق می‌گیرد و روشن می‌شود (باتری در اینجا محسوب نیست) در صورت اتمام شارژ باتری، دستگاه شما دیگر روشن نمی‌شود و شما فکر می‌کنید که دستگاه ایرادی پیدا کرده است و به سرعت به سراغ تعمیر دستگاه خود می روید بدون آنکه از سلامت شارژر خود اطلاعی داشته باشید. این کار پیامد‌هایی را برای شما خواهد داشت. پس از مواجه شدن با ایراد خاموشی دستگاه، ابتدا به سراغ شارژر دستگاه بروید و از سلامت آن مطمئن شوید و سیستم خود را با شارژر دیگری تست کنید چرا که ممکن است با یک تست ساده ایراد دستگاه شما پیدا شده و مشکلتان برطرف شود. همچنین می‌توانیند تعمیرات شارژر و آداپتور دستگاه خود را به تیم مجرب آراسیستم بسپارید.

تعمیر شارژر لپ تاپ

عوامل خرابی شارژر لپ تاپ:

  • نوسان برق
  •  اب خوردگی
  • در بعضی مواقع ضربه خوردن
  • استفاده‌ی نادرست از شارژر
  • بد جازدن سوکت شارژر در لپ تاپ و ….

راه دیگری که برای نشان دادن خرابی شارژر وجود دارد، تست شارژری دیگر با دستگاه مورد نظر می‌باشد. در مواقعی شما با حالتی از دستگاه روبرو می‌شوید که تعجب برانگیز است، یعنی بدون بروز اتفاقی دستگاه شما خاموش شده و دیگر روشن نمی‌شود. در این حالت اگر اهم متر در اختیارتان نبود، باید به سراغ شارژر دیگری شبیه به شارژر خود بروید و یکبار دستگاه خود را با شارژر دیگر تست کنید و از سلامت شارژر خود مطمئن شوید.

بارها دیده شده است که به دلیل خرابی شارژر کاربران به خرابی دستگاه خود شک کرده‌اند و پس از مراجعه به یک سری از شرکت‌های دروغین، با هزینه‌های بالا، دستگاه سالمشان را به آنها تحویل داده و شارژر را هم تعویض می‌کنند و چند برابر هزینه را از شما دریافت می‌کنند. توجه داشته باشید که کابل‌های پاور شارژر هم می‌تواند با مشکل روبرو شود. از سالم بودن کابل پاور شارژر خود نیز با تست آن بر روی دستگاهی دیگر مطمئن شوید.

تعمیر شارژر لپ تاپ

راه‌های پیشگیری از آسیب دیدن شارژر:

  • استفاده از آداپتور مناسب برای شارژر
  • جلوگیری از آب خوردگی شارژر لپ تاپ
  • مراقبت از آن در مقابل ضربه و ….

لازم به ذکر است که مشکل در ولتاژ دهی به دستگاه لپ تاپ، به بقیه‌ی المان‌های موجود بر روی برد لپ تاپ می‌تواند آسیب بزند. اگر که متوجه قطعی در شارژر خود شدید فورا آن را تعمیر و یا تعویض کنید چرا که ممکن است با قطعی در ولتاژ، قسمتی از برد اتصالی کند و برای شما مشکل ساز شود و دستگاه شما را خاموش کند.

به اطلاعات روی آداپتور شارژر لپ تاپ خود توجه داشته باشید. برای تهیه‌ی شارژری جدید باید طبق ولتاژ دستگاه خود شارژر برایش تهیه کنید. در غیر این صورت اتصال شارژر با ولتاژ بالا به برد لپ تاپ شما صدمه وارد می‌کند. اتصال شارژر با ولتاژ پایین دستگاه شما را روشن نمی‌کند. اگر شارژری را پیدا کردید که آمپر بالاتری نسبت به آمپر دستگاه شما داشت ولی ولتاژ یکسان بود. می‌توانید از آن استفاده کنید و آمپر بالا مشکلی برای دستگاه شما بوجود نمی‌آورد. مطلب تعمیر شارژر لپ تاپ یکی از مهم‌ترین مطالب این فصل از توضیحات می‌باشد. چرا که ممکن است با یک اشتباه ساده کلی هزینه صرف شود.

رفع مشکل no battery is detected در لپ تاپ

این قبیل مشکلات در صورت عدم ارتباط باتری و مادربرد رخ می‌دهد. برای رفع این مشکل، باید باتری را دوباره نصب کنید. برای این کار وارد Device Manager لپ تاپ شده و گزینه Batteries را انتخاب کنید. در صورت وجود یک فلش سیاه رنگ روی آیکن باتری دستگاه، پی به این خواهید برد که باتری غیرفعال شده است. روی باتری کلیک راست کرده و گزینه Enable device را انتخاب کنید. با فعال کردن باتری، مشکل no battery is detected هم برطرف می‌شود. دلیل دیگری که موجب بروز مشکل no battery is detected می‌شود، به‌ روز نبودن درایورهای ویندوز است. برای رفع این مشکل، درایور ویندوز را آپدیت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست